Головне про чесну гру на Chess.com

     Запам'ятайте основні правила

Заборонено використовувати будь-які комп'ютерні програми або двигунці (наприклад, Chessmaster, Fritz, Komodo, Houdini, Stockfish, Chessbase з будь-яким працючим двигунцем UCI і т.і.) для аналізу позицій у партіях, що не є закінчені.

    У заочних партіях, де на хід дається до декількох днів, ви можете використовувати будь-які джерела інформації, де відсутні оцінкі ходів двигунами, а також книги, дебютні бази (так само й Базу партій Chess.com) та партії тематичних турнірів (але не комп'ютерні аналізи партій). Використання табличних баз НЕ є дозволеним. Заборонено радитися із іншою людиною  або  комп'ютерною програмою з приводу вибору ходів в рейтингових партіях, що не є закінчені, на Chess.com.

    У шахах онлайн заборонена БУДЬ-ЯКА стороння допомога.

    Попередні домовленості про результат партій, використання для гри декількох облікових записів та навмисна здача партій також суперечать правилам.

    Не отримуйте допомоги від інших осіб, включаючи батьків, друзів, тренерів або інших гравців.

    Не дозволяйте стороннім особам використовувати ваш обліковий запис для гри! Це - серйозне порушення правил!

    Не використовуйте чужі облікові записи.

    Не втручайтеся в ігровий процес інших учасників.

    Підозра у використанні опонентом сторонньої допомоги не є виправданням для того, щоб робити те ж саме. Якщо ви підозрюєте, що хтось шахраює, повідомте про це Chess.com.

Поширені помилки стосовно Чесної гри:

  1. Використання двигунця у рейтинговій грі призведе до закриття вашого акаунту, навіть якщо інший гравець знає, що ви робите це! Ця плутанина трапляється частіше, ніж ви можете уявити. Один зі сценаріїв, з якими ми зіткнулися, - це двоє друзів, які намагалися зрозуміти, який двигунець найсильніший, вдтворювали ходи двигуна у грі один проти одного.  
  2. Використання дебютної книги в Живих шахах - будь то довідник, що відкриттий в Інтернеті, або книга, яка розташована на колінах, якщо вона показує вам, в який спосіб грати, призведе до закриття акаунту!
  3. Використання власних особистих нотаток у Живих шахах - це дивує більшість людей, але це те саме, що й користуватися дебютним довідником! Якщо ви виписали усі можливі ходи для певного початку і враховуєте їх під час живої гри, це вважається шахрайством! Хорошим правилом, яке слід пам’ятати для живих шахів, є використання лише власного мозку!

Я вважаю, що хтось порушує правила чесної гри. Що мені робити?

При наявності підозр про те, що певний користувач використовує допомогу комп'ютерних програм, поділіться цим із нами відповідно до інструкції. Наші експерти з чесної гри проведуть ретельне розслідування, всебічно вивчать статистику даного користувача із дотриманням повної конфіденційності, та вживуть необхідних заходів, коли і якщо зроблять неспростовні висновки.

    Будь ласка, не оприлюднюйте власні підозри на форумах!

    Будь ласка, не розміщуйте публічні звинувачення користувачів в їх профілях!

    Будь ласка, утримайтеся від публічних звинувачень із зазначенням імен користувачів в загальному чаті шахів онлайн (спостерігаючи за партією або граючи її)!

    Будь-які публічні звинувачення користувачів можуть привести до отримання обмежень щодо вашої власного облікового запису, незалежно від того, чи виявиться винним той кого ви підозрювали...

Як Chess.com виявляє нечесну гру?

  • Ми порівнюємо ходи наших користувачів із ходами двигінців, обчислюючи, чи є збіг статистично ймовірним.
  • Для збереження ефективності інші наші методи залишаються конфіденційними.

Як часто Chess.com ловить порушників принципів Чесної гри?

Ми докладаємо дуже великі зусилля для створення комфортного середовища, для шахістів, і нам сумно закривати будь-який обліковий запис. Ми ведемо безперервний моніторинг наших користувачів!

  У Chess.com працює понад 20 штатних співробітників, які займаються дослідженням, запобіганням та, врешті-решт, закриттям акаунтів, щодо яких було виявлено сторонню допомогу під час гри у шахи. Наша команда постійно переглядає партії наших найкращих гравців, додає ці партії до нашої "Системи виявлення нечесної гри" та порівнює чесну та нечесну гру.

    Щотижня ми закриваємо понад 1000 облікових записів (серед них й преміальних передплатників і навіть шахістів зі званнями).

Що відбувається з шахистами, які порушили правила чесної гри на Chess.com?

Ми негайно закриваємо його обліковий запис, присуджуючи перемоги у незавершених партіях його опонентам.

У певних випадках ми повертаємо бали рейтингу, втрачені його противниками за останні 100 партій або за останні три місяці (після цього результати окремих партій стають статистично незначні).

У деяких випадках ми дозволяємо відкривати новий обліковий запис на сайті, але ніколи не дозволяємо користувачеві, якого визнано винним у зловживанні правилами Чесної гри, відкривати той самий  обліковий запис знову.

Що робити, якщо противник звинуватив мене в порушенні правил чесної гри?

Якщо ви не порушували ці правила, просто відключіть чат та продовжуйте гру.

Вашого опонента могли засмутити його власні помилки, або він просто намагався вивести вас із себе!

Якщо він продовжить висувати несправедливі звинувачення, прочитайте, як повідомити про те, що користувач сайту порушує правила.

Ви також можете заблокувати користувача, аби він не міг відправляти вам повідомлення.

Я повідомив, що користувач порушує правила чесної гри, але його обліковий запис досі відкритий - чому?

Ми вдячні вам, що ви поділилися з нами власними підозрами, але тільки співробітники Chess.com приймають рішення щодо провини наших користувачів і несуть повну відповідальність щодо них та їх гри на нашому сайті. Якщо ми не стали закривати обліковий запис, докази використання підказок не є вичерпними.

Ви закрили обліковий запис мого знайомого - я впевнений, що він не чинив порушень

Нам дуже шкода, що ви засмучені. На жаль, навіть добрі люди іноді роблять помилки. Нагадуємо, що ми закриваємо облікові записи тільки, коли ми абсолютно впевнені у власних висновках, зібравши достатньо доказів, аби захистити свою точку зору в суді.

Ми закриваємо облікові записи тільки на основі вичерпних доказів, а не "за підозрою"

Чи можливо подати апеляцію стосовно закриття облікового запису?

Ми з радістю вивчимо вашу апеляцію! Заповніть форму апеляції, посилання на яку міститься у вашому повідомленні про закриття, і команда Fair Play розгляне вашу справу.

Будь ласка, не забувайте, що Chess.com - приватна компанія. Ми залишаємо за собою право закрити обліковий запис будь-якого шахіста, який на нашу думку порушує правила сайту, поводиться непорядно по відношенню до інших користувачів або заважає їм отримувати задоволення від використання сайту.

На підставі здорового глузду та практик ведення бізнесу очевидно, що для нас немає сенсу закривати облікові записи користувачів без абсолютної впевненості, що вони порушили правила.

Яке ставлення Chess.com до порушників принципів чесної гри?

Використання нечесного переваги в боротьбі з противником, який передбачає, що ви граєте чесно, - жахливий вчинок.

Наші правила чіткі і суворі; вони дотримуються непохитно.

Ми відчуваємо, що максимально ефективно виявляємо та караємо порушників правил чесної гри.

Зауважте, що ми не хочемо, щоб на наших форумах або в групах обговорювалися теми, що викликають марний ажіотаж. Нами створено особливий клуб для обговорення шахрайства у грі мережею. Будь ласка, висловлюйтеся на тему використання підказок у форумі цього клубу. Спасибі!