Що таке шахи-960 або шахи Фішера?

Шахи 960, або шахи Фішера - варіант, що придуманий колишнім чемпіоном світу з шахів Боббі Фішером. Правила майже не відрізняються від сучасних шахів, але щоб зменшити значення дебютної теорії, фігури розташовано випадковим чином першою та останньою горизонталями. ( Надішліть виклик на партію в шахи-960).

  • Партія може закінчитися матом, патом або за вичерпанням часу на роздуми.
  • Слони у початковій позиції шахів-960 повинні бути різного кольору.
  • Король повинен бути розташований між турами, щоб зберігати можливість рокіровки в обидві боки. Це означає, що білий король повинен бути розташований між полями b1 і g1, а чорний - між b8 і g8.
    Тому:     
  • Незалежно від розташування короля та тури, застосовуються звичні правила рокірування. Вони не повинні раніше ходити, король не може рокірувати з-під шаха, перетинати бите поле або ставати під шах, так само між королем та турою не повинні перебувати інші фігури.
  • Король та тура після рокірування займають ті ж самі клітини, що й у звичайних шахах. Наприклад: навіть якщо білий король знаходиться на b1, а тура на e1, після рокірування  на королівський фланг король опиниться на g1, а біла тура перейде з e1 на f1.Дізнатися більше про правила рокіровки в шахах-960.

    Партія у шахи Фішера (шахи-960) на Chess.com.