Як нараховується рейтинг на Chess.com?

Кожний користувач Chess.com має рейтинг, що відображає рівень майстерності шахіста та дозволяє знаходити приблизно рівних за міццю гри супротивників.

Напевно, ви помітили, що після перемоги або поразки у партії ваш рейтинг не завжди зменшується або збільшується на однакову кількість балів. З чим пов'язана ця різниця?

На значення зміни рейтингу може вплинути цілий ряд факторів, наприклад:
  1. Різниця за рейтингом між вами та вашим супротивником
  2. Наша впевненість у тому, що ваш рейтинг відповідає вашій силі
  3. Наша впевненість у тому, що рейтинг вашого супротивника відповідає його силі
Перший фактор є очевидним. Якщо ви обіграли супротивника з набагато більшим, ніж у вас рейтингом, то ваш рейтинг збільшиться сильніше, ніж якби ви обіграли когось з таким самим як у вас, або меншим рейтингом.
Якщо ви програєте комусь із меншим рейтингом, то і ваш рейтинг знижується сильніше, ніж після перемоги над кимось з великим рейтингом.
Другий і третій фактор складніше пояснити. Це може здатися дивним, але впевненість у рейтингу - головна причина його сильних коливань до та після партії.
Chess.com використовує рейтингову систему Гліко, де числом, званим "відхилення рейтингу", вимірюється ступінь впевненості в вашому рейтингу. Чим менше складає це число, тим вище впевненість у рейтингу.  Якщо ви ніколи раніше не грали на Chess.com, система не має уявлення про ваш "реальний" рейтинг, тому в перші кілька партій ваш рейтинг буде сильно коливатися вгору або вниз.

Якщо ви не новачок, але на певний час припините грати, ваше Відхилення підвищиться, і після нової партії ваш рейтинг зміниться дужче. 

Це тому, що Chess.com давно не обраховував ваших партій, тому немає можливості визначити, чи ви тренувалися та ставали кращими за цей час в інших місцях, чи взагалі не грали.

Те саме можна сказати й щодо ваших супротивників. Якщо ви програєте комусь із рейтингом на кілька сотень балів нижче, але дуже високим відхиленням, ваш рейтинг сильно не зміниться, тому що нам буде невідомий влучний рейтинг вашого противника.
Якщо вам хочеться дізнатися більше про те, як працює система рейтингів, зверніться до цікавих матеріалів за цим та цим посиланнями.
Я можу вам порадити просто грати для задоволення - нехай ваш рейтинг визначиться сам собою!