Як працює відпустка у заочних шахах? Скільки часу я отримую?

Іноді у житті виникають обставини, що змушують тичасово відмовитися від улюбленої гри. Chess.com розуміє це, та надає усім користувачам можливість поставити власні щоденні партії на паузу із використанням Відпустки.
Щоб піти у Відпустку, оберіть у меню Налаштування та Щоденні шахи або перейдіть за посиланням.
На Android оберіть ' Ще', потім ' Налаштування' і 'Щоденні шахи'

Ви побачите можливість призупинити власні партії та піти у відпустку.

Переведіть перемикач у активне положення та натисніть Зберегти. Щоб завершити відпустку, просто зробіть хід у будь-якій з партій. Хід в одній з Щоденних партій завершить відпустку у всіх партіях загалом. Призупинити також  можливо або усі партії, або ніяку. Неможливо піти у відпустку лише у єдиній партії.

Зауважьте, якщо ви зробите хід у будь-якій з ваших щоденних партій, ваша відпустка закінчиться для усіх партій. Або усі вони чекають на паузі, або жодна з них не є поставлена на паузу. Ви не можете піти у відпустку не у всіх, а тільки в окремих партіях.

Прийняття виклику на те, щоб розпочати ще одну парію, також завершить вашу відпустку. Якщо ви почнете нову партію, вашу відпустку буде вимкнено автоматично. Відмова від виклику НЕ впливає на вашу відпустку.

Коли ви йдете у відпустку, ви можете повідомити про це опонентові у чаті партії.
Червоним шрифтом у меню позначено, скільки саме відпустки у вас залишилося. Зауважте, що кожне включення відпустки витрачає не менше аніж  24 години із накопиченого обсягу відпустки.
Не забудьте натиснути на кнопку "Зберегти" перш, ніж залишити сторінку налаштувань!

Скільки часу відпустки я отримую?

При створенні облікового запису на Chess.com ви отримуєте по 7 днів відпустки.
Користувачі отримують нові дні відпустки щомісяця, а саме 1 та 15 числа місяця.
Користувачі без преміальної підписки отримують по 2 дні щомісячно, із золотою підпискою - по 3 дні, а з платинової або діамантовою - по 5 днів щомісячно.

Це означає, що Базові учасники отримують 1 день 1 числа і 1 день 15 числа; Золоті учасники - 1,5 дня 1 числа і 1,5 дня 15 числа; а Платинові та Діамантові учасники - 2,5 дня 1 числа і 2,5 дня 15 числа.

Можна накопичити не більше певної кількості днів відпустки, і це також залежить від рівня вашої підписки:
  • Без преміуму: 30 днів
  • Золота: 60 днів
  • Платинова / Діамантова: 90 днів

Після досягнення вищевказаних максимальних рівнів ви не зможете отримати більше відпустки, поки не використаєте її частину!

Автоматичний захист від поразки за часом

Усі преміальні користувачі автоматично захищені від "поразки за часом": відпустка (якщо у вас вона залишилася) почнеться автоматично при виникненні небезпеки поразки за часом в одній або декількох партіях). 

Якщо у преміум-користувача залишилося менше 90 хвилин в одній з щоденних партій, його відпустка буде автоматично увімкнена, а партії поставлені на паузу. 
Система перевіряє щогодини, чи потрібно ставити партії на паузу для захисту від автопоразки за часом, тому партії не завжди будуть ставитися на паузу в один і той самий час. Наприклад, якщо система перевірить та побачить, що залишилося 90 хвилин, партію буде поставлено на паузу. Але якщо на момент перевірки залишиться 91 хвилина, така партія не буде поставлена на паузу, доки система не перевірить її знову через 1 годину. Так відбудеться, що партія буде поставлена на паузу за 31 хвилину до вичерпання часу.

Мінімальна тривалість відпустки

Важливо не витрачати час відпустки даремно або зловмисно. Щоб уникнути подібної поведінки, ми започаткували мінімальну тривалість відпустки:
  • Кожен раз, йдучи у відпустку, ви витрачаєте не менше 24 годин.
  • Навіть, якщо ваш відпустку тривав 5 хвилин, з вашого накопиченого відпустки все одно віднімуть 24 години.
  • Якщо ви були у відпустці 23 години, то витратите 24 години.
  • Якщо ви були у відпустці 25 годин, то витратите 25 годин (а не 48).