Як користуватися Аналізом?

Щоб аналізувати власну партію, досить просто відкрити її та натиснути на кнопку Аналізувати. Але що робити, якщо ви бажаєте аналізувати позицію, яка іще не зустрічалася у ваших партіях, наприклад, зіграну у турнірі за дошкою?

Щоби скористатися аналізом, оберіть у головному меню Вчитися та Аналіз

Відкриється дошка аналізу. Завдати позицію для аналізу можна різними способами:

Завантажити FEN позиції або PGN партії, яку потрібно проаналізувати. Тут ви можете дізнатися більше про формати PGN і FEN
Натискання на Завантажити попередній аналітичний розбір відкриє позицію, яку ви аналізували останньою, не має значення, чи відноситься вона до певної партії, дебюту або ж була завдана власноруч.
У вкладці Докладно ви зможете дізнатися більше про завантажену партію, а через вкладинку Дебюти - спрямувати до Розділу дебютів нашої бази партій.
Кнопка Налаштування дозволяє самостійно задати позицію на дошці!

Налаштування

  Обравши команду Налаштування, ви відкриєте таке меню:

Тепер ви можете виставляти фігури на дошку або прибирати їх з дошки. Ви можете додавати, пересувати або видаляти фігури.
Увага: деякі позиції, що не дозволені правилами, наприклад, із декількома королями на дошці, не можна аналізувати, або вони можуть викликати збої в аналізі.

Нижче від розташування фігур у редакторі ви можете вибрати, чия на дошці черга ходу, перевернути її, повернутися до початкової позиції або прибрати всі фігури з дошки.
Обрані поля O-O і O-O-O повідомляють движку, чи залишилося, чи ні на дошці право рокіровки у білих та чорних. Галочка відображає, що таке право є, і гравець не втратив право рокірувати на відповідний фланг.
Обравши Додатково, ви зможете повідомити движку, чи можливо взяття на проході, і якщо так, то на якому полі.   Дізнатися більше про взяття на проході.
Ви також можете вказати кількість Полуходів без взяття та ходів пішаками, й Повних ходів.
Кількість Полуходів без взяття та ходів пішаками потрібна, щоб зрозуміти, скільки ходів залишилося до нічиєї за правилом 50 ходів. Полухід - один хід одного з супротивників. За умови, наприклад, що в цій графі біде вказано 99, то якщо наступним ходом один з противників не зробить взяття, або не посуне пішака вперед, партія автоматично завершиться внічию за правилом 50 ходів (100 полуходів).
Кількість Повних ходів просто показує, скільки ходів було зроблено з початку партії.
Під додатковими настройками знаходиться текстове поле, куди можна вставляти текст у форматі FEN та PGN.
Натисніть Завантажити, вставивши текст, або розташувавши фігури шахівницею, і комп'ютер негайно розпочне аналізувати позицію!
Також ви можете натиснути на кнопку Завершити проти комп'ютеру у низу екрану, щоб розігрувати цю позицію проти движка!