Як користуватися Аналізом?

Щоб аналізувати власну партію, досить просто відкрити її та натиснути на кнопку Аналізувати. Але що робити, якщо ви бажаєте аналізувати позицію, яка іще не зустрічалася у ваших партіях, наприклад, зіграну у турнірі за дошкою? За допомогою дошки аналізу ви можете проаналізувати будь-яку партію, дебют або будь-яку позицію взагалі!

Щоби скористатися аналізом, оберіть у головному меню Вчитися та Аналіз 

Відкриється дошка аналізу. Завдати позицію для аналізу можна різними способами:

Відтак ви можете просто пересувати фігури на дошці, ніби граючи партію, щоб досягти будь-якої, потрібної вам позиції. Ви можете побачити, що комп'ютерна оцінка буде оновлюватися для кожного ходу.

Завантажити FEN позиції або PGN партії, яку потрібно проаналізувати. Тут ви можете дізнатися більше про формати PGN і FEN
Натискання на Завантажити попередній аналітичний розбір відкриє позицію, яку ви аналізували останньою, не має значення, чи відноситься вона до певної партії, дебюту або ж була завдана власноруч.
У вкладці Докладно ви зможете дізнатися більше про завантажену партію, а через вкладинку Дебюти - спрямувати до Розділу дебютів нашої бази партій.
Кнопка Налаштування дозволяє самостійно задати позицію на дошці!

Налаштування

  Обравши команду Налаштування, ви відкриєте таке меню:

Тепер ви можете виставляти фігури на дошку або прибирати їх з дошки. Ви можете додавати, пересувати або видаляти фігури.
Увага: деякі позиції, що не дозволені правилами, наприклад, із декількома королями на дошці, не можна аналізувати, або вони можуть викликати збої в аналізі.

Під меню фігур у випадаючому переліку ви можете обрати, чия черга ходити, також ви можете перевернути дошку, скинути дошку у початкове положення або зняти із дошки усі фігури та отримати порожню дошку

Прапорці O-O та O-O-O повідомляють комп'ютеру, чи мають право білі та чорні рокирувати, чи ні. Відмітка у квадратику означає, що так - вони можуть зробити цей хід. 
Нижче рокирування знаходяться текстові поля для FEN та PGN, в які можна вставити FEN або PGN. Після вставки натисніть Завантажити, щоб завантажити позицію. 
Як тільки дошка буде завантажена, ви зможете побачити лінії комп'ютера або натиснути на "Розбір", щоб побачити подальший аналіз!
Ви також можете натиснути "Потренуватися граючи проти комп'ютера" у самому низу та розіграти позицію проти комп'ютера!