Коли партія скасовується сервером?

Ви могли помітити, що іноді, якщо ви не відразу робите перший хід, то отримуєте повідомлення, що партію незабаром буде скасовано. Подеколи те ж саме може статися в середині партії. В яких випадках це можливо?

Нікому не хочеться чекати противника, що не з'явився на партію. Ми допомагаємо шахістам уникнути неприємного очікування декількома способами.

Таймер першого ходу

Коли починається нова партія, вам дається певний час на те, щоб зробити перший хід, інакше вважається, що ви вийшли з партії. Якщо ви не робите хід за 5 секунд, вмикається таймер. Час таймера залежить від часу на партію:

  •      Куля: 10 секунд, щоб зробити хід;
  •      Бліц: 15 секунд
  •      Рапід: 55 секунд

Якщо не зробити хід до закінчення цього часу, буде вважатися, що ви зазнали поразки, покинувши партію.

Таймер розриву зв'язку

Також партія вважається покинутою при дуже довгому розриві зв'язку. Тривалість розриву зв'язку, при якому партія завершується, також залежить від контролю часу. За правилом, при розриві зв'язку вам надається на відновлення підключення 10% від суми основного часу і додавання на 40 ходів, але не менше 30 секунд і не більше аніж 3 хвилини. Якщо ви не зможете відновити підключення за цей час, партія завершиться.

Приклади:

Куля 1 | 0 - базовий час - одна хвилина, а додавання немає. 10% часу = 6 секунд. Мінімальний час - 30 секунд. У вас 30 секунд, щоб відновити підключення.
Бліц 5 | 5 - базовий час - 5 хвилин (300 секунд) і додавання 40 x 5 секунд, в сумі - 500 секунд. 10% = 50 секунд на відновлення підключення.
Рапід 10 | 0 - базовий час - 10 хвилин (600 секунд) без додавання. 10% = 60 секунд на відновлення підключення.
Рапід 15 | 10 - базовий час - 15 хвилин (900 секунд) і 40 x 10 секунд, разом 1300 секунд. 10% = 2 хвилини і 10 секунд на відновлення підключення.

Наводимо формулу для будь-якого розриву зв'язку, де B = базовий час, а i = додавання: (B + 40i) x 0.1

Таймер занадто довгого ходу

Нарешті, існує такий таймер, який спрацьовує, коли ви не втрачаєте підключення, але витрачаєте занадто часу на єдиний хід.

Цей таймер може спрацювати тільки до того, як в партії зроблено 10 ходів. Після 10 ходів ви можете використовувати стільки часу на хід,, скільки потрібно, але не зробивши хоча б 10 ходів, ви програєте, якщо використовуєте більше 50% з усього часу часу на партію на єдиний хід.

Приклади:

Куля 2 | 1: половина від 2 хвилин - 1 хвилина; якщо ви витратите більше однієї хвилини на один хід до десятого, буде вважатися, що ви вийшли з партії.
Бліц 5 | 5: половина від 5 хвилин - 2:30; якщо ви витратите більше 2:30 на один хід до десятого, буде вважатися, що ви вийшли з партії.

Рапід 15 | 10: половина від 15 хвилин - 7:30; якщо ви витратите більше 7:30 на один хід до десятого, буде вважатися, що ви вийшли з партії.