Що значить "недостатньо фігур для мата"?

Ваша партія в шахи майже надійшла до кінця. На дошці залишилося зовсім небагато фигур, ще один розмін і ... Партія завершується внічию, а ви отримуєте повідомлення, що на дошці "недостатня кількість фігур для мату". Що це означає?
Згідно з Правилами шахів FIDE, партія негайно "закінчується внічию, коли виникає позиція, в якій жоден з гравців не може поставити мат королю суперника будь-якою серією можливих ходів".

Очевидно, що це відбувається, коли на дошці залишаються усього два королі. Поставити мат неможливо навіть, якщо ваш противник помилиться. Партія визнається нічийною.

Можливі й інші поєднання фігур, при яких партія вважається нічийною.

Якщо у обох супротивників, на дошці одне з наступних сполучень фігур, без пішаків:
  •      Одинокий король;
  •      Король та слон;
  •      Король та кінь;
партія визнається нічийною, тому що при цьому співвідношенні матеріалу неможливо форсовано дати мат самотньому королю. У вас король і слон проти короля і слона? Це нічия! Король і слон проти короля і коня? Нічия! І таке інше.
- Король та два коня
На Chess.com позиції із королем та двома кіньми проти самотнього короля також вважаються нічийними. При іншому співвідношенні матеріалу, наприклад, королі та слоні або з королем та пішаком проти короля та двох коней, партія триває. Справа в тому, що король та два коня можуть відтіснити самотнього короля в кут дошки, але, поки коні перегруповуються для смертельного шаха, король супротивника неминуче залишається запатован. Але якщо з найслабшого боку є пішак, доводиться ходити пішкаком, й пата немає.
При визначенні нічийної позиції Chess.com керується не правилами та практикою FIDE , а правилами і практикою USCF (Федерації шахів США).
Позиції, де на дошці залишаються король та легка фігура проти короля та легкої фігури або короля та два коня проти короля, за правилами USCF є нічийними, оскільки найсильніша сторона не може виграти форсовано. За правилами FIDE позиція вважається нічийною тільки, якщо мат неможливий, і ці позиції не ввіажаються нічийними, оскільки мат можливий при активному сприянні суперника (так званій кооперативній грі). Chess.com в даному випадку використовує правила USCF, вважаючи, що король та легка фігура проти короля та легкої фігури і король і два коня проти короля - є недостатнє для мату співвідношення матеріалу.