Як задати позицію для гри проти бота?

Ви зустріли цікаву позицію у недавній партії, і ви бажаєте спробувати різні можливі ходи проти комп'ютера? Ви самі створили дивну позицію і хочете дізнатися, що він в ній запропонує? Ви легко можете розташувати на дошці будь-яку потрібну вам позицію й розігрувати її з будь-яким з десятків ботів, від новачків до Пола Морфі та Хікару Накамури!
Задати потрібну позицію й перейти до гри проти комп'ютера можна у деклька різних способів:

Розіграти позицію з власної партії

Ваш противник передчасно залишив гру? Ви припустилися вражаючої помилки й бажаєте її виправити? Що б не сталося за дошкою, ви завжди можете повернутися до партії та переграти її. Ось як це зробити!

Відкриємо партію у власному архіві.
Натиснемо на кнопку "Аналіз" або "Огляд партії":

Перейдемо до потрібної позиції й оберемо "Потренуватися, граючи проти комп'ютера":

Ваша партія відновиться з обраного ходу, але вже проти комп'ютера!

Після того, як ви почали грати з комп'ютером з певної позиції, якщо ви хочете, можна навіть змінити колір, за який ви граєте, лише натиснувши на іконку "змінити сторону":

За замовчуванням буде налаштовано найсильніший рівень потужності комп'ютера. Щоб змінити рівень гри комп'ютера, натисніть на іконку змінити бота:

Так ви можете обрати будь-яку потужність двигуна або будь-якого з наших комп'ютерних персонажів!

Тренувати потрібний дебют

Ви хочете грати проти комп'ютера певний дебют? Як його вибрати? Все дуже просто.
Перейдемо до розділу  Дебюти у меню Навчатися й оберемо потрібний дебют для тренування.

 

В описі дебюту натиснемо на "Потренуватися, граючи проти комп'ютера", щоб почати партію проти комп'ютера з позиції на дошці.

 Пам'ятайте, що ви будете грати за ту сторону, чия черга ходити зараз! Якщо ви хочете грати за протилежну сторону, вам потрібно натиснути "аналіз" (іконка лупи поруч з іконкою комп'ютера), потім зробити хід так, щоб настала черга іншої сторони, а потім натиснути на іконку комп'ютера, щоб закінчити гру проти комп'ютера з цього місця.

Розіграти задану вами позицію

Ви також можете зіграти проти комп'ютера, відтворивши на дошці будь-яку позицію на власні вподобання! Оберемо у меню Навчатися розділ Аналіз:

 

Розгорнемо меню Позиція

і розташуємо фігури на дошці так, як нам потрібно. Ви можете задати будь-яку позицію, навіть неможливу за правилами звичайних шахів!
Знову оберемо кнопку "Потренуватися, граючи проти комп'ютера":

 Просто пограти!

Останній спосіб грати проти комп'ютера - це просто грати! Ви можете почати партію проти нашого комп'ютера на Chess.com, натиснувши "грайте", а потім "комп'ютер"

Цей комп'ютер дозволить вам аналізувати ходи та навіть повернути назад хід! Детальніше про таку гру можна дізнатися тут.