Що таке точність в аналізі? Як вона розраховується?

Запустивши після партії аналіз, щоб отримати звіт про партію, ви побачите виражену у відсотках точність своєї гри за методикою CAPS. Що ж значить цей показник?

Точність вимірює, наскільки ваші ходи збігаються з оптимальними відповідями за оцінками комп'ютерної програми. Чим ближче ви до 100%, тим більше 'безпомилково' з точки зору двигунця граєте.

Точність оцінює кожен з ходів окремо, а потім обчислює загальний для всієї партії показник, особливим алгоритмом. Грубі позіхи знижують оцінку, а блискучі ідеї або серії точних ходів підвищують її, але рейтинг CAPS - не те ж саме, що відсоток ходів, які збігаються із запропонованими комп'ютером.
У 90% випадків шахіст, який провів партію з більшою точністю, перемагає, але у 10% партій виявляється, що точність в шахах - це ще не все! Єдине позіхання ненабагато змінить точність, але здатне перетворити виграну позицію в програну! Навіть граючи з високою точністю, ви можете програти, якщо одна-єдина помилка буде коштувати вам партії!
Важливо зауважити, що за CAPS неможливо визначити факт використання комп'ютерних підказок, і цей показник не використовується для їх виявлення!
Для гросмейстерів нормальна точність гри 90% і більше, але новачки теж можуть грати з такою точністю! Все що потрібно - знаходити оптимальні відповіді на ходи супротивника, а знаходити сильні відповіді на ходи початківців - легко.