Що таке Ліги? Як мені приєднатися?

Якщо ви граєте в шахи на Chess.com, ви вже у Лізі! Кожен автоматично потрапляє до Ліги у групах по 50 після того, як ви зіграєте свою першу гру тижня. Залежно від того, скільки ви граєте в шахи протягом тижня, ви можете перейти на наступний рівень.

Як це працює?

Усі починають у Лізі Деревина. Коли ви зіграєте у свою першу гру тижня, ви потрапите до групи Ліги із 49 іншими людьми, які також нещодавно зіграли. Відтоді ви маєте час до кінця наступного тижня, щоб отримати якомога більше очок.

Очки

Ви заробляєте очки за перемоги та нічиї у партіях наживо, а кільксть очок залежить від налаштувань часу у грі:
Куля: перемога = 3 очки, нічия = 1 очко
Бліц: перемога = 9 очок, нічия = 3 очки
Рапід: перемога = 15 очок, нічия = 5 очок
Ви отримуєте ще більше очок, граючи партії на Арені. Якщо ви граєте на Арені у кулю, й перемога у грі надає вам 4 очки Арени, то ви отримаєте 3 очки за перемогу у партії + 4 очки, що здобуті на Арені; загалом 7 очок.
Примітка: гіперкуля (30 секунд або 10 секунд на партію) НЕ враховується до очок Ліги. 1|0 – це найшвидша гра у кулю.
Прямі виклики НЕ враховуються для Ліг, лише партії із випадковими підбором опонентів будуть зараховані. Партії також повинні бути рейтинговими, щоб бути зарахованими.

Chess960 враховуєтья у Лігах, але інші варіанти НЕ враховуються. 

Просування

Є 8 ліг. У кожній Лізі гравці об’єднані у дівізіони по 50 гравців, які змагаються за переход на наступний рівень Ліги. Кращі гравці у Деревині переходять до Каменю, гравці У Камені переходять до Бронзи й так надалі.
  • Деревина (20 кращих у кожному дивізіоні просувається)
  • Камень (15 кращих у кожному дивізіоні  просувається)
  • Бронза (10 кращих у кожному дивізіоні просувається)
  • Срібло (5 кращих у кожному дивізіоні просувається)
  • Кришталь (3 кращих у кожному дивізіоні просувається)
  • Еліта (3 кращих у кожному дивізіоні просувається)
  • Чемпіон (1 найкращий у кожному дивізіоні просувається)
  • Легенда - Вершина, звідси нікуди!
Зниження у рівні немає! Після того, як ви потрапите до наступного рівня, ви залишитеся там, навіть якщо на деякий час перепочинете у шахах.
Тиждень не розпочнеться, доки у вашій групі ліги не набереться 50 осіб, тому для заповнення деяких вищих Ліг може знадобитися деякий час. Ваші зіграні партії не зараховуються до вашого рахунку у Лізі, доки не розпочнеться «тиждень» для цієї групи.

Ви дізнаєтесь, коли ваша група стартувала та коли вона закінчиться, подивившись на свою групу:

Ви можете знайти свою групу, перейшовши на сторінку власного профілю та подивившись у верхньому правому куті:

АБО натисніть на кубок на вашій домашній сторінці:

Ви також побачите посилання на свій дивізіон після кожної партії, що зіграли:

Щотижня отримуй якомога більше перемог та підвищуйся у Лігах!

Політика чесної гри у Лігах

Трофеї Ліги повинні бути зароблені звичайною грою в шахових партіях, на аренах та турнірах. Будь-яка спроба маніпулювання вашими трофеями може призвести до втрати усіх трофеїв або закриття вашого акаунта. Це включає, але не обмежується наступним:
  • Штучне зниження власного рейтингу
  • Змова з іншими гравцями

Штучне заниження рейтингу

Явище відоме як "сендбеггінг", навмисне зниження рейтингу, суперечить Політиці чесної гри Chess.com ( див. тут). Якщо вас викриють у навмисному заниженні рейтингу, вам буде надіслано попередження, трофеї вилучені, а ви будете виключені з вашого дивізіону на тиждень. Якщо вас викриють у навмисному заниженні рейтингу вдруге, ваш акаунт буде закрито.

Змова з іншими гравцями

Ліги призначені для того, щоб надати цікавий спосіб змагатися із гравцями з будь-яким рейтингом. Змова з іншими гравцями з метою навмисного маніпулювання результатами ліги порушує дух Ліг. Будь-які користувачі, яких буде викрито у змові, будуть закриті.
На додаток до вищезгаданих пунктів, стандартна Політика чесної гри Chess.com застосовується до усіх партій Ліг.
Дивіться тут для отримання додаткової інформації: Що вважається за шахрайство на Chess.com?

Чи можу я залишити лігу? 

Так, якщо з якихось причин нема бажання бачити власні кубки, або брати участь у дивізіоні Ліги, то завжди можна вийти зі змагання. Прямуйте до сторінки свого дивізіону, а потім натисніть " Залишити лігу" у правій частині дисплею:

Після того, як ви покинете Лігу гравців, ви більше не побачите ані власних трофеїв, ані позиції у дивізіоні, взагалі будь-якої інформації щодо Ліг. Це буде так, ніби Ліги не існують. 
Зверніть увагу, що вихід з Ліги призведе до видалення ваших поточних трофеїв за цей тиждень. Навіть якщо ви покинете Лігу та одразу ж повернетеся, ви почнете у новому дивізіоні маючи 0 трофеїв. 
Якщо ви передумаєте пізніше, ви завжди зможете повернутися! Просто перейдіть до сторінку профілю будь-якого іншого гравця, який перебуває у Лізі, та подивіться на сторінку його дивізіону. Потім можна натиснути кнопку "приєднатися до ліги" у верхньому правому куті:

Ви повернетеся на той самий рівень, на якому перебували, коли залишили Лігу. Тобто, якщо ви потрапили до Кам'яної ліги, коли залишили Лігу, та повернулися до неї через багато місяців, ви все одно будете у Кам'яній лізі.