Що є маніпуляція рейтингом?

Маніпуляція рейтингом або навмисні програші використовується для заниження рейтингу з метою здобуття легких перемог у турнірах.
Якщо один гравець лідирував протягом усього турніру, проте рівень його гри був помітно вищим за його рейтинг, та ви маєте підозру щодо нього у шахрайстві, ви можете переглянути історію його партій.

Клацніть лівою кнопкою миші на ім'я користувача, та перейдіть до архіву партій.

Таким чином ви зможете подивитися партії гравця під підозрою.
Гравці, що маніпулюють рейтингом, часто здаються у декількох партіях поспіль зробивши усього по декілька ходів, значно занижуючи свій рейтинг у такий спосіб. Іноді вони жертвують ферзем перед тим як здатися, щоб було схоже на те, що вони здалися через помилку або ненавмисне некоректне натискання мишою.
Якщо у партіях гравця ви бачите серію програшів перед початком турніру або клубного матчу, він, можливо, маніпулює рейтингом.
Гравці не завжди навмисно програють для участі у змаганнях! Навмисні програші є проти правил незважаючи на те приєднався гравець до турніру чи ні. Гравці, які маніпулюють рейтингом, просто хочуть отримати кілька легких перемог та занижують рейтинг, щоб здолати гравців із нижчим рейтингом. Це теж порушує правила!
Якщо ви програли гравцеві, чий рівень гри здався вам набагато вищим за його реальний рейтинг, ви перевірили його партії та виявили серію програшів у партіях, які містять лише декілька ходів, ви, можливо, зіткнулися з навмисною маніпуляцією рейтингом!
Якщо ви підозрюєте кого-небудь у маніпуляції рейтингом та навмисних програшах, просимо вас повідомити нам про це! Експерти з Чесної гри обов'язково розглянуть ваше повідомлення.