Партія закінчилася через повторення позиції, чому так сталося?

Нічия через повторення позиції - є різновид нічиєї, що може статися у шахах через правило триразового повторення. Це правило діє для того, щоб партії не тривали вічно, та одні й ті ж самі ходи не повторювалися знов і знов!
Правило триразового повторення говорить, що якщо позиція виникає протягом партії три рази, будь-який гравець може претендувати на нічию. На Chess.com нічия оголошується автоматично після третього повторення.
Необхідно пам'ятати - що позиції, які вважаються за повторені, не обов'язково повинні відбутися на дошці хід в хід. Ці три позиції можуть статися у будь-яку мить гри. Якщо позиція повторюється тричі, незалежно від того, коли вона повториться, втретє буде оголошено нічию.

Розглянемо партію нижче, у ній позиція повторилася три рази, під час 51, 53 та 55 ходу:

Хід 51:

Хід 53:

Хід 55:

Не має значення, що між ними були зроблені інші ходи, важливим є те, що ця позиція повторювалася три рази. Втретє оголошується нічия.
Дві позиції визнаються однаковими, якщо усі фігури займають ті самі клітини та їм доступні ті ж самі ходи, включаючи рокировку та можливість взяття на проході. Якщо у одній з позицій, що повторилися, взяття на проході або рокировка можливі, а у наступних - ні, то це не є триразове повторення. Повторені позиції необов'язково повинні виконуватися послідовно.
Навіть якби між цими ходами було 10 різних ходів короля та королеви, все одно все б закінчилося внічию. Єдине, що має значення, це те, що ця позиція повторювалася 3 рази у одній й тій ж самій партії. Втретє (55 хід для чорних) партію було автоматично оголошено нічиєю.
Якби, наприклад, був зроблений хід пішаком, або слоном або турою, позиція була б іншою та нічиєю не було б.
Відтак, зверніть увагу на позицію, якщо хочете уникнути (або викликати) нічию повторенням!